List of ultras: Difference between revisions
m Rename BlazeMSX->Blaze |
m →Timesave: Bring all flap times up to date |
||
| Line 635: | Line 635: | ||
!No Ultra | !No Ultra | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Koopa Cape]] | ||
| | |6.399 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-34. | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-34.151</nowiki> | ||
| | |40.550 | ||
|- | |- | ||
|[[Rainbow Road]] | |[[Rainbow Road]] | ||
|8. | |8.458 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-33. | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-33.709</nowiki> | ||
|42.167 | |42.167 | ||
|- | |||
|[[N64 DK's Jungle Parkway]] | |||
|3.211 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-30.112</nowiki> | |||
|33.323 | |||
|- | |- | ||
|[[N64 Sherbet Land]] | |[[N64 Sherbet Land]] | ||
|5. | |5.159 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>- | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-28.909</nowiki> | ||
| | |34.068 | ||
|- | |- | ||
|[[Wario's Gold Mine]] | |[[Wario's Gold Mine]] | ||
|6. | |6.528 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-28. | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-28.118</nowiki> | ||
|34.646 | |34.646 | ||
|- | |||
|[[N64 Bowser's Castle]] | |||
|18.299 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-25.080</nowiki> | |||
|43.379 | |||
|- | |- | ||
|[[Grumble Volcano]] | |[[Grumble Volcano]] | ||
| Line 664: | Line 669: | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-24.253</nowiki> | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-24.253</nowiki> | ||
|25.694 | |25.694 | ||
|- | |||
|[[Bowser's Castle]] | |||
|13.241 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-23.248</nowiki> | |||
|36.489 | |||
|- | |- | ||
|[[Mushroom Gorge]] | |[[Mushroom Gorge]] | ||
|2.509 | |2.509 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>- | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-</nowiki>''22.4xx'' | ||
|''24.9xx | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[[DS Peach Gardens]] | |[[DS Peach Gardens]] | ||
| Line 687: | Line 692: | ||
|[[GCN Waluigi Stadium]] | |[[GCN Waluigi Stadium]] | ||
|12.240 | |12.240 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-18.441</nowiki> | |||
|30.681 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-18. | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[[DS Desert Hills]] | |[[DS Desert Hills]] | ||
| Line 699: | Line 699: | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-18.416</nowiki> | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-18.416</nowiki> | ||
|24.799 | |24.799 | ||
|- | |- | ||
|[[N64 Mario Raceway]] | |[[N64 Mario Raceway]] | ||
| Line 709: | Line 704: | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-15.740</nowiki> | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-15.740</nowiki> | ||
|24.517 | |24.517 | ||
|- | |||
|[[Coconut Mall]] | |||
|3.395 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-15.002</nowiki> | |||
|18.397 | |||
|- | |- | ||
|[[Moo Moo Meadows]] | |[[Moo Moo Meadows]] | ||
|7. | |7.620 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-14. | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-14.342</nowiki> | ||
|21.962 | |21.962 | ||
|- | |- | ||
|[[Dry Dry Ruins]] | |[[Dry Dry Ruins]] | ||
| | |16.830 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>- | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-13.412</nowiki> | ||
|30.242 | |30.242 | ||
|- | |||
|[[Mario Circuit]] | |||
|7.686 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-12.405</nowiki> | |||
|20.091 | |||
|- | |- | ||
|[[Daisy Circuit]] | |[[Daisy Circuit]] | ||
| Line 732: | Line 732: | ||
|[[SNES Ghost Valley 2]] | |[[SNES Ghost Valley 2]] | ||
|6.751 | |6.751 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-8. | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-8.053</nowiki> | ||
| | |14.804 | ||
|- | |- | ||
|[[Luigi Circuit]] | |[[Luigi Circuit]] | ||
|10.324 | |10.324 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-7. | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-7.850</nowiki> | ||
|18. | |18.174 | ||
|- | |- | ||
|[[GCN Peach Beach]] | |[[GCN Peach Beach]] | ||
| | |12.771 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>- | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-6.561</nowiki> | ||
|19.332 | |19.332 | ||
|- | |- | ||
|[[DS Yoshi Falls]] | |[[DS Yoshi Falls]] | ||
| | |5.899 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>- | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-5.847</nowiki> | ||
|11.746 | |11.746 | ||
|- | |- | ||
|[[GBA | |[[GBA Shy Guy Beach]] | ||
| | |14.743 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>- | | style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-5.451</nowiki> | ||
| | |20.194 | ||
|- | |- | ||
|[[GCN Mario Circuit]] | |[[GCN Mario Circuit]] | ||
|22.680 | |22.680 | ||
| style="background-color:#CCFFCC;" | ''<nowiki>-</nowiki>0. | | style="background-color:#CCFFCC;" | ''<nowiki>-2.752</nowiki> | ||
| | |25.432 | ||
|- | |||
|[[GBA Bowser Castle 3]] | |||
|32.099 | |||
| style="background-color:#CCFFCC;" | <nowiki>-0.689</nowiki> | |||
|32.788 | |||
|- | |- | ||
|[[Moonview Highway]] | |[[Moonview Highway]] | ||
| Line 777: | Line 777: | ||
|[[GCN DK Mountain]] | |[[GCN DK Mountain]] | ||
|46.588 | |46.588 | ||
| style="background-color:#F6F5CE;" | <nowiki>+10. | | style="background-color:#F6F5CE;" | <nowiki>+10.145</nowiki> | ||
|36. | |36.443 | ||
|} | |} | ||